Jak dojechać na Lotnisko Poznań Ławica

Poznańskie Lotnisko Ławica położone jest przy drodze wojewódzkiej nr 307 będącą drogą wylotową do miejscowości Buk a także dalej, autostradą A2 do Berlina. Droga 307 połączona jest węzłem w pobliżu lotniska z drogą ekspresową S11.

Droga wojewódzka 307 w granicach miasta Poznania nosi nazwę ulicy Bukowskiej. Jadąc nią na wschód bez problemu dojedziemy do centrum Poznania i znajdującego się tam Dworca PKP. Dojazd do lotniska z niemal każdego kierunku jest stosunkowo łatwy. Podróżni dojeżdżający na teren lotniska własnymi autamia mają do wyboru bogatą ofertę parkingową. Parking Poznań Ławica to 5 atrakcyjnych placów postojowych oznaczonych symbolami P1, P2, P3 P4 i P5.

Jeśli chodzi o komunikacje miejską to mieszkańcy Poznania mają do wyboru cztery stałe linie autobusowe (w tym jedna nocna). Są to:

  • linia 48 (kursuje co około 30 min, przystanek 200m od terminala)
  • linia 59 (kursuje co około 30 min, przystanek przy terminalu)
  • linia L (pośpieszna, kursuje co około 30 minut)
  • linia 242 (nocna, kursuje co godzinę)

Dojazd do lotniska mają także zapewniony mieszkańcy Torunia i Inowrocławia. Kursują tam autobusy prywatnej linii firmy Turkus.

Podróżni mają także do dyspozycji wiele korporacji taksówkarskich współpracujących z poznańskim lotniskiem. Na terenie lotniska działa również wypożyczalnia samochodowa z dogodną ofertą.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *